Predstavujeme Združenie Military Klubov o.z.

Od začiatku činnosti nášho portálu už ubehlo niečo vyše dvoch rokov. Za ten čas sme sa snažili v rámci našich možností napĺňať naše ciele – informovať o dianí na MilSim scéne, zdielať rôzne články, reportáže z akcií či rôzne blogy. Takisto sa nám podarilo zorganizovať rôzne kurzy, spoločné tréningy či posledne aj MilSim akciu. Myslím, že po tejto stránke sa v určitej miere darí napĺňať náš cieľ a to je budovať a zjednocovať MilSim komunitu.

Za tie dva roky sme spoznali mnoho skvelých ľudí a tímov. Viacerí z nich nám pomohli v organizovaní kurzov  alebo s písaním článkov na portál. Za toto všetko im aj touto cestou srdečne ďakujeme. Teraz však prišiel čas posunúť sa v našej práci ďalej a spraviť ďalší krok.

Rozhodli sme sa založiť občianske združenie Združenie Military Klubov o.z. ( ZMK) a fungovať ďalej touto formou. Našu činnosť tak môžeme robiť aj oficiálne. Na začiatok sa nám to osvedčilo pri našej prvej akcií ( Mustang ), kedy sme vedeli oficiálnou cestou zabezpečiť herný priestor pre túto akciu. Od teraz,, je aj oficiálnym prevádzkovateľom tohto portálu ZMK o.z. .

Pod týmto názvom funguje od októbra minulého roka aj skupina na sociálnej sieti Facebook. Jedná sa momentálne o uzavretú skupinu, kde je združená aktívna komunita priaznivcov MilSimu, ktorý medzi sebou zdieľajú skúsenosti, rôzne informácie o plánovaných udalostiach a podobne. V dnešnej dobe, kedy sa „všetko deje“ na Facebooku, sme sa tomu nevyhli ani mi a snažíme sa ťažiť z jeho výhod. Kto v tejto skupine ešte nie je, určite si tam nájde cestu napríklad cez svojich známych.

Najbližším krokom, bude pokus zorganizovať našich doterajších aktívnych členov a ponúknuť im formálne členstvo v združení ZMK. Našou snahou bude vytvoriť komunitu priaznivcov MilSimu, ktorý budu ochotný rozvíjať nie len svoj tím, ale aj  celú komunitu podieľaním sa na spoločnej činnosti. Veríme, že je to nevyhnutný krok správnym smerom.

Comments

comments