Prečo milsim-portál?

Na tomto mieste by som chcel priblížiť naším čitateľom, prečo sme sa rozhodli vytvoriť tento portál. Niekto by mohol namietať, že u nás už podobné weby existujú, prečo teda ďalší web a ďalšie štiepenie komunity? Je pravda, že existujú celoslovenské webstránky, či projekty, ktoré celoslovenskú ambíciu mali, no nepodarilo sa ich rozšíriť mimo lokalitu svojho pôvodu.

Vo veľkej miere sa však jedná hlavne o airsoftové weby všeobecného zamerania o weby s dobrým nápadom, no krátkym trvaním, či o už zabudnuté a neaktívne stránky. Všetky tieto úskalia samozrejme čakajú aj na nás, no túto výzvu sme sa rozhodli prijať a chopiť sa jej s energiou a nadšením. Už zo samotného názvu vyplýva, že sa budeme zameriavať prioritne na MilSim airsoft so všetkými jeho aspektami. Bohužiaľ momentálny stav MilSim airsoftu na Slovensku je v porovnaní napríklad s Českou republikou stále v plienkach. Organizuje sa málo MilSim akcií, častejšie sa môžeme stretnúť len s lokálne organizovanými akciami, ktoré sa nesú skôr v tréningovom duchu. Teamy, ktoré na Slovensku fungujú riešia tieto záležitosti skôr súkromne, v uzavretom kruhu svojich partnerských teamov a nenarazili sme zatiaľ na nejaký spoločný priestor, kde by sa takéto akcie mohli plánovať, kde by bolo možné vymieňať si skúsenosti a názory a podobne. Drvivá väčšina komunikácie prebieha v uzavretých, alebo ťažko prístupných skupinách na facebooku. Len výnimočne ešte fungujú na tieto veci internetové fóra. Toto bola asi jedná z hlavných príčin, prečo sme sa rozhodli rozbehnúť práve tento MilSim portál. Cieľom je vytvoriť spoločný priestor pre teamy a záujemcov o tento druh airsoftu z celého Slovenska. Priestor, kde bude možné spoločne komunikovať, vedieť o sebe a svojích aktivitách. Kde bude možné pozvať ludí na svoju akciu a následne im dať vedieť o jej priebehu. Takto je možné inšpirovať ostatných, otvoriť sa verejnosti a pomôcť tak rastu našej MilSim scény. A práve to je pre nás hlavným cieľom, aby tento portál nebol samoúčelný, ale aby slúžil nám a pomáhal tak budovať a udržiavať komunitu MilSim na Slovensku. Preto vyzývame všetkých ochotných a zanietených jednotlivcov či teamy, aby priložili ruku tomuto spoločnému dielu.  Aby tento projekt nebol odsúdený na zánik, nemôže stať na pár jednotlivcoch, ale na svoje fungovanie potrebuje radu redaktorov a prispievateľov. Pokiaľ má niekto záujem, budeme radi ak sa nám ozve na náš e-mail: info@milsim-portal.sk

3 odpovede na „Prečo milsim-portál?s“

 1. k tomu vymienaniu informacii od fungujucich timov.
  treba sa na to pozerat aj z ich strany dane informacie nie su len tak volne dostupne cize na ich ziskanie museli vynalozit vela svojho volneho casu a nezriedka aj financii.nehladiac na to ze nieco moze mat stale nejaky stupen utajenia.cize sa netreba divit ze svoje vedomosti nerozdavaju na pockanie.

  1. V najvacsej miere boli myslene informacie ohladom cinnosti, spolocnych treningov, planovanych akcii ci treningov a podobne. Nie nejake konkretne informacie o taktickych postupoch a podobne aj ked vsetko je dnes dohladatelne ci sa daju vedimosti ziskat na roznych kurzoch. Teda cielom je aby vznikla a zveladovala sa komunita, aby si jednotlive teamy mohli svoje natrenovane zrucnosti aj vyskusat v akciach, ci spolocnych kooperacnich treningoch.

   1. presne ako pisete.su dostupne aj na kurzoch ktore su ale komercne a tym padom aj dost stoja.cize ak si niekto nieco zaplati tak tazko to bude zadarmo posuvat dalej.
    ale samozrejme som rad za tuto stranku a tiez by som bol rad keby sa aj u nas rozbehla komunita MIL-SIM .ale po dlhych rokoch cakania kedy sa tomuto stylu airsoftu venovalo iba par ludi som trocha skepticky.aj ked teda zasa niektore uz zabehnute jednotky ma pozitivne doslova sokovaly preto som aj ja zasa ozivil nadej na taku jednotku aj u nas.

Pridaj komentár