ARMY CHALLENGE RUN 2019

Prinášame Vám krátky report z airsoftovej, atleticko-streleckej súťaže Army Challenge Run 2019. Najskôr v skratke o organizátorovi. Army Športy Slovensko je občianske združenie, ktoré chce spájať svet Airsoftu/MILSIM s inými športovými a akčnými aktivitami, či už spoluprácou s inými občianskymi združeniami, mestami či inštitúciami a to organizovaním rôznych podujatí, ktoré nie sú len bežné airsoftové akcie. Vďaka MILSIM-portálu za možnosť prezentovať prácu a sériu, Army Challenge, MILSIM svetu.

S myšlienkou spraviť súťaž typu Army Challenge Run sme sa pohrávali už dlhšie, no po vzniku nášho občianskeho združenia sa to dalo aj zrealizovať. Inšpiráciou nám boli akciu typu Spartan Race, GunRun, armádne výcviky a drilové cvičenia. Toto všetko sa prepojilo so svetom Airsoftu, kde je možné manipuláciu a streľbu z AS zbraní jednoduchšie zakomponovať do súťaže ako zbrane reálne. To sme napasovali na možnosti ihriska v Hlohovci, ktoré je vďaka umiestneniu a rozloženiu prekážok veľmi vhodné na takýto typ aktivity.

Tak ako aj minulý – prvý ročník – tak aj tohtoročný, sme všetky disciplíny nastavili, tak aby všetci jednotlivci mali rovnaké podmienky, či už štartujete ako prvý či posledný. Jednotlivé stage sa skladali z nasledovných disciplín, ktoré boli kombinované:

Fyzická časť
– šprinty
– prehadzovanie pneumatiky
– výbeh do kopca
– zdvíhanie záťaže
– nosenie simulovaného raneného

Taktická časť – pohyb po bojisku a v zastavanom priestore

Zdravovedná časť – ošetrovanie raneného, nasadenie CAT

Strelecká časť
– presná streľba zo vzduchovky za sťažených podmienok
– CQB parkúr
– hod granátom

Disciplíny boli zostavené tak, aby preverili fyzickú zdatnosť a kondičku súťažiaceho, úroveň jeho weapon-handlingu a aj jeho výzbroj a výstroj, ktorú používa a ako ju má nastavenú (videli sme ako ľudom odpadávajú časti výstroje, popruhy atď.). Následne na to sme pridávali stresové situácie, ktoré vyvrcholili do riešenia krízovej situácie (ako napríklad simulácia zajatia, či pamätanie si dôležitých informácií z indície). Za bezpečnú a správnu manipuláciu s airsoftovou replikou dostávali súťažiaci bonusové plusové ale aj mínusové „bonus“ body. No a keď už je reč o bodovaní, tak vysvetlíme systém bodovania. Disciplíny sa bodujú za čas, prípadne za presnosť streľby. Výsledný počet bodov určí poradie. Traja najlepší súťažiaci boli odmenený medailami, pohármi a vecnými cenami.

Určite odporúčame si niečo podobné vyskúšať všetkým, nielen AS hráčom ktorí chcú vedieť kde sa dá na sebe zamakať, ako si nastaviť svoju výstroj.

Zo spätnej väzby priamo na akcii, či na Facebooku si myslíme, že tie hodiny práce a prostriedky investované do tejto súťaže mali zmysel a že sa to súťažiacim páčilo, no samozrejme za akékoľvek aj kritické pripomienky budeme radi. No a posledná vec, keďže si vážime prácu všetkých mužov a žien v OSSR, HaZZ a PZSR tak u nás majú vstupné o polovicu lacnejšie.

Vďaka za Army Športy Slovensko, Milan Uhrič

P.S: vďaka Military Sportu v TrnaveCHAOS Teamu za zrealizovanie

Comments

comments