Tango Down (10.12.2017)

V nedeľu sme sa prebudili do mrazivého rána. Teplomer ukazoval -15°C a nás čakal dlhý presun lesom. V týždni totiž prišla informácia z rozviedky s miestom a časom výskytu kapitána Danga – vodcu bunky Čiernej ruky, ktorá začiatkom roku uniesla nášho ministra. Jeho záchrana bola našťastie úspešná, ale hlavu celej bunky sa nám zlikvidovať nepodarilo.

Preto v toto mrazivé ráno opäť tajne prekračujeme hranicu do Republiky Nová Javorina. Na túto operáciu sme boli vyčlenení len dvaja. Sniper a spoter, ktorý sa majú potajomky vkradnúť na miesto, ktoré nám udala rozviedka. Presun bol pre nás hračkou  a pohyb nás aspoň príjemne zahrial. Čím sme boli bližšie k cieľu, tempo sa spomaľovalo a ostražito ako šelmy sme s pomaličky blížili k miestu, ktoré sme si vytypovali pre náš úder. Nikde na vôkol žiaden pohyb, žiadne zvuky, len desivé ticho zamrznutého lesa. Napätie sa dalo krájať a mali sme pocit, že toto musí byť ticho pred búrkou.

Po vytypovaní a zaujatí vhodného stanovišťa sme očakávali na príchod nepriateľa a dúfali, že sa nám cieľ podarí úspešne zlikvidovať. Čas sa pomaličky vliekol a mráz sa nám stále viac a viac dostával pod kožu. Po nepriateľskej aktivite však nebola ani stopa. Podľa INTELU sa mal kapitán Dango ukázať už pred pár hodinami aj so svojou ochrankou. Rozmýšľali sme čo sa asi mohlo stať – prezradili sme sa nejako, alebo sme padli do pasce a čoskoro nám do chrbta vpadne celá horda príslušníkov Čiernej ruky? Dostali sme správnu informáciu? Alebo sa nachádza v našich radách špión, ktorý vyniesol informácie o pripravovanom údere?

Rozuzlenie prišlo onedlho. Rádiom nás skontaktovalo HQ s informáciou, že Danga zbadal náš agent na úplne druhom konci republiky ako vstupuje do bytu jednej zo svojích nespočetných mileniek. Do čerta, tak sme tu dnes mrzli nadarmo… Pomaličky sme sa teda odplazili do tmy lesa a stiahli sa na dohodnuté miesto, odkiaľ nás vyzdvihli. Cestou domov sme na seba ešte mlčky hľadeli a rozmýšľali, či predsa len nemáme u nás informátora alebo či sa jedná o dielo náhody. To sa však dnes asi nedozvieme a po Danga si budeme musieť prísť inokedy!


Ďalšia akcia „Nova Javorina“ je v príprave, postupne Vás budeme informovať.

Comments

comments