Novinka: Nohavice UTP Flex od Helikonu

Spoločnosť Helikon-Tex Vám asi nemusíme predstavovať. Na našom trhu sa usadila už dávno a svojimi produktmi si získava stále viac priaznivcov. Dnes by sme Vám chceli predstaviť novinku – nohavice UTP Flex. Jedná sa o upravenú verziu známych nohavíc UTP ( Urban Tactical Pants).

UTP Flex na prvý pohľad pripomínajú klasické nohavice UTP

UTP sú asi najpopulárnejšie nohavice od Helikonu, ktoré zastupujú líniu produktov Urban Line – teda oblečenia a doplnkov určených pre mestské použitie. Tomu zodpovedá aj ich strih a ďalšie vlastnosti, ako množstvo praktických vreciek, alebo možnosť vloženia chráničov do kolien. Ako je zrejmé už z názvu, nohavice UTP Flex vychádzajú práve z tohto obľúbeného a rokmi otestovaného modelu nohavíc.

VersaStretch tkanina v zadnej časti nohavíc

Najhlavnejšou inováciou je pridanie elastických panelov, ktoré sú z tkaniny VersaStretch. Jedna časť je umiestnená v zadnej časti v oblasti chrbta a druhá v oblasti rozkroku. K tejto kombinácií výrobca pristúpil z dôvodu použitia osvedčeného materiálu Multicam NyCO Ripstop (50% bavlna / 50% nylon). Jedná sa o veľmi odolnú tkaninu, ktorá je oderu-vzdorná a rýchloschnúca. Na druhú stranu však nie je elastická (ako materiál u rip stopovej verzie UTP s elastanom). A práve pre to, aby sa zachovala flexibilita nohavíc, použil výrobca VersaStrech panely. Takáto úprava nie je žiadnou novinkou a máme s ňou pozitívne skúsenosti napríklad u výrobcu UF PRO.

VersaStretch tkanina v rozkroku

V ostatných aspektoch sú UTP Flex identické s pôvodnou verziou nohavíc UTP. Nechýbajú teda praktické bočné cargo vrecká na zips, kombinované s menšími vreckami na smartfón, alebo zásobník pre AR. Zadné vrecká sú riešene veľmi prakticky, prístup k nim je rozšírený oproti bežným nohaviciam. Nechýbajú ani známe menšie vrecká na pištoľové zásobníky. Zachoval sa aj patent na páse a zapínanie na suchý zips – táto kombinácia umožňuje aj bez opaska nastaviť pás podľa toho „ako sa človek naje“. V oblasti kolien je vnútorná kapsa pre vloženie chráničov.

Momentálne sú dostupné len v prevedení Multicam a je možné ich objednať v internetovom obchode Iron Legion za cenu 85€.

Comments

comments