27.05 – 28.05. Operation Mustang

Priaznivcov MilSimu pozývame na akciu, ktorá sa bude konať dňa 27.mája až 28.mája v blízkosti mesta Poprad.

Jedná sa nový koncept akcie, ktorý vychádza z nášho kurzu Príprava bojového plánu. Jedná sa o 24+ hodinovú operáciu, ktorá sa bude odohrávať v teréne, ktorý nebude dopredu účastníkom nijako známy, tak isto ako samotné detaily a ciele operácie. Všetko sa dozviete pred akciou a počas jej konania.

Čo môžeme teraz prezradiť je to, že v priestore bude pôsobiť celý čas skupina komparzistov, ktorý budú simulovať potrebný opforce pre účastníkov operácie. Tým bude počas celej operácie zabezpečený čo najvyšší pocit autentickosti, ktorý sa dá v rámci možnosti MilSimu nasimulovať. Úloha, pred ktorú Vás postavíme, bude veľmi zaujímavá a komplexná – viac sa však dozviete až na mieste.

Celý priebeh akcie bude záležať na schopnostiach účastníkov. Zo strany organizátora bude len nevyhnutná interakcia a zadávanie čiastkových úloh tak, aby samotná operácia nestratila autentickosť.

Príbeh nebude farbistý, ale to nie je naším cieľom. Po príchode na miesto určenia dostanú jednotky informácie potrebné pre úspešne splnenie svojich úloh. Ako bolo spomenuté, nebude sa jednať o žiadne úžasné príbehy a presné opisy priestoru či nepriateľa.

Jednotka bude vychádzať z čiastkových informácií – všetko potrebné a dôležité bude nutné zistiť prieskumom a pozorovaním. Všetky aspekty budú vyžadovať dôkladné plánovanie a prípravu, v tom vás však nikto nepovedie za ruku. Od účastníkov sa vyžaduje určitá skúsenosť a schopnosť pôsobiť v teréne.

Čo môžete teda očakávať?

 • nádych reality v čo najväčšej možnej miery v rámci možnosti MilSimu
 • samostatnosť a flexibilita, je na vás akú cestu si vyberiete na splnenie úlohy
 • dostatok času na prípravu plánu a jednotky na zadanú úlohu (nebude sa striedať úloha s úlohou s krátkym časovým limitom)
 • možnosť využiť rozmerný herný priestor pre realizáciu vašich zámerov
 • maximálna možnosť realizácie a zdokonaľovania sa

Čo od vás očakáva organizátor?

 • schopnosť operovať v teréne 24+ hodín bez zázemia ( postavený stan na „základni“ )
 • dostatočnú mieru samostatnosti
 • schopnosť vychutnať si skutočný MilSim

Operácia je plánovaná pre nasledovný počet účastníkov:

 • minimum: 10
 • optimum: 12
 • maximum: 14

Požadovaná výbava jednotlivca je taká, aby bol schopný stráviť v teréne s všetkým vybavením viac ako 24h vrátanie noci. V prípade nutnosti je možné doplnenie vody či zdravotníckeho vybavenia a pomoci v prípade núdze.

Vybavenie jednotky sa nezaobíde bez pozorovacích, maskovacích a spojovacích prostriedkov. Prítomnosť špeciálneho prieskumného teamu v jednotke je vítaná.

Všetky potrebné informácie budú poskytnuté na vyžiadanie záujemcom o účasť na operácií. Prihláseným účastníkom budú zaslané potrebné informácie s dostatočným predstihom. Organizátor na mieste zabezpečí mapy operačného priestoru.

Účasť na akcii je obmedzená. Záujemci o účasť na akcii nás môžu kontaktovať na našej mailovej adrese: info@milsim-portal.sk

Organizátorom akcie je team portálu www.milsim-poprtal.sk, vychádzame zo skúsenosti,  ktoré sme nazbierali na akciách, ktorých sa roky účastníme na Slovensku a v zahraničí a z kurzov, ktoré sme organizovali či pomáhali organizovať počas našej činnosti.

Comments

comments

2 odpovede na „27.05 – 28.05. Operation Mustangs“

Nie je možné pridávať komentáre.