Krátke zhrnutie z akcie Break-Point v Uliči

Vyostrenie občianskych nepokojov na ostrove Dargul vyústilo až ku krvavým nepokojom a občianskej vojne. Na jednej strane demokratická vláda spoločne s občanmi snažiacimi sa o lepšie zajtrajšky a na strane druhej skorumpovaná vláda a časť armády, ktorá sa nehodlá vzdať moci a peňazí plynúcimi z biznisu s nebezpečným odpadom.

Toto je zápletka, ktorú sa airsoftové teamy pokúsili v Uliči rozpliesť. Jedná sa o akciu Break-Point, ktorá sa tam konala 9. mája. Na hráčov tam okrem pripraveného scenára čakala výborne pripravená a spracovaná akcia o čo sa postaral známy miestny airsoftový team SOG4 Ulič. Po príchode čakali na hráčov vybudované základne, ktoré boli vybavené strážnou vežou a nepriehľadným oplotením. Z nich viedli velitelia armád svoje teamy do rozmanitých misií, ktoré obnášali prieskumné, bojové či diverzné operácie. Každému teamu velil veliteľ, ktorý zodpovedal za vykonávanie úloh daných jeho teamu. Akcia takto dostala systém velenia, ktorý sa posúval pomocou rádiového spojenia, čo dodalo hre ten správny šmrnc. Pri plnení úloh mohli teamy využívať podľa dostupností podporné prostriedky ako automobily či mínometnú podpornú paľbu. Celkové zabezpečenie jednotlivých armád bolo premyslené do každého detailu. Vojaci dostali patche s insigniami svojej frakcie, ID karty a náramky na preukázanie svojej identity v hre. Použitá bola aj špeciálna pyrotechnika určená na likvidáciu vozidiel či rušička rádiového signálu. Akcie prebiehali aj v noci a často aj v náročnom teréne, čo preverilo fyzickú aj psychickú pripravenosť hráčov. Celé to prebiehalo pod súborom pravidiel Milsim Airsoft Slovakia , tiež boli v hre aj LARPové prvky.

Ohlasy na akciu sú od zúčastnených teamov veľmi pozitívne a veríme, že organizátora neodradí množstvo práce s tým spojené a pripraví pokračovanie pre túto akciu. A čo na to organizátor akcie?

Scenár a organizačné veci vyšli viac ako na jednotku, proste paráda. Troška nás mrzel prístup hráčov, ktorý si poobede odišli do dediny na večere a kašlali na spoluhráčov a organizátorov, čo je pre nás nepochopiteľné.

Plukovník, S.O.G. 4

Comments

comments