Recenzia: TT Medic Assault Pack Mk.II

S batohom Tasmanian Tiger Medic Assault Pack som sa prvý krát stretol pred 5 rokmi , odvtedy som mal tento batoh tak povediac v merku , avšak až pár dní dozadu som sa reálne k nemu dopracoval.

No a moje prvé dojmy ? Tak určite prvé čo ma oslovilo skôr ako som si mohol tento “bágel” ošahať bola kvalita materiálu. Keďže sa v airsoftovej sfére pohybujem už niekoľko rokov nie je to prvý produkt od značky Tasmanian Tiger, ktorý s ktorým som prišiel do kontaktu. Možno aj preto som sa rozhodol pre tento batoh ako ten pravý na využitie v odlišných sférach, či už na airsoft, voľnom čase ,ale aj v práci ako profi zdravotník. Tu by som sa na chvíľu pozastavil a vyzdvihol niekoľko detailov, ktorými tento batoh disponuje.  Váha, tá je pri prázdnom nevybavenom batohu veľmi nízka či ho predurčuje k solidnému využitiu aj pri plnom vybavení. Samotné zhotovenie batohu by som rozdelil na vonkajší a vnútorní priestor. Čo sa týka toho vonkajšieho tak už na prvý pohľad je jasné, že sa nejedná o staršiu MOLLE verziu ale o PALS verziu – to v praxi znamená menej výčnelkov a pevnejšie uchytenie rôzneho príslušenstva a takisto zmenšenie profilu, čím tento batoh navonok pôsobí veľmi skromne. Opak je však pravdou, pretože vnútorná časť obsahuje množstvo úchytov, priečinkov a suchých zipsov na uchytenie ďalšieho príslušenstva alebo pomôcok.

V neposlednom rade k vonkajšej časti patria aj ramenné popruhy, ktoré síce svojim jednoduchým výzorom môžu pôsobiť nepohodlne, ale aj po niekoľkohodinovou nosení batohu na chrbte som vôbec nepociťoval, žeby ma niekde tlačil.

V porovnaní s civilnými verziami zdravotníckych batohov ,ktoré sú pomerné strohé môžme určite rozprávať o využiteľnosti každého centimetru, čím sa z tohto Medic Assault Packu stáva plne využiteľný zdravotnícky batoh za každých okolností. Vďaka úchytom, gumičkám a inými rôznym vymoženostiam vieme upraviť obsah podľa osobitého využitia či už všeobecného zdrav.  batohu, alebo obväzového. Čo ostáva v podstate konštantné u všetkých zdravotníckych batohov sú kapsy/oddiely, ktoré vieme naplniť rôznym materiálom. Odlišnosťou však určite bude možnosť uchytenia týchto oddielov do celku čím dokážeme vytvoriť samostatnú vložku.

Čo je možno v konečnom dôsledku jediným mínusom z môjho pohľadu u danej verzie je “iba” jeden rad väzby po bokoch batohu, čím sa výrazne znížila možnosť uchytenia ďalších sumiek. Samozrejme väčšia verzia obsahuje rady dva, avšak veľkostne by sa aj u spomínanie verzie dali určite realizovať dva rady.

Recenzia : Jimmy ( 13th Blackhorse )

Batoh je možné zakúpiť na internetových stránkach Iron Legion, alebo na predajni v Poprade.

Comments

comments