Operation: Red Moon

Priaznivcov MilSimu pozývame na akciu, ktorá sa bude konať dňa 19.mája až 20.mája v blízkosti mesta Poprad.

Ubehol už rok od úspešnej záchrany ministra financií z rúk hrdlorezov ktorý bojujú proti nám pod vlajkou teroristickej organizácie Čierna ruka. Počas operácie Mustang sa nám však nepodarilo eliminovať hlavu tejto bandy – kapitána Danga.

Koncom roka preto prebehla operácia Tango Down – bohužiaľ pravdepodobne pre únik informácií aj táto akcia dopadla zle a Dango stále uniká spravodlivosti.

S republikou Nová Javorina však stále nie sme vo vojnovom stave, čo nám našu prácu značne zhoršuje. Na základe nových informácií z rozviedky však zase svitla nádej na jeho dolapenie, alebo skôr eliminovanie. Niekde hlboko v lesoch Javoriny sa plánuje stretnutie o ktorom zatiaľ ešte nemáme veľa informácií. V každom prípade to však pre nás znamená ďalšiu príležitosť, ktorú si nenecháme ujsť.

V tomto článku nájdete bližší opis deja.

Čo môžete teda očakávať?

-nádych reality v čo najväčšej možnej miery v rámci možnosti MilSimu
-úlohy zadané formou OPORDU, informácie vopred v podobe WARNO
-miesto respawnu bude použitý medic systém
-samostatnosť a flexibilita, je na vás akú cestu si vyberiete na splnenie úlohy
-dostatok času na prípravu plánu a jednotky na zadanú úlohu (nebude sa striedať úloha za úlohou s krátkym časovým limitom)
-možnosť využiť rozmerný herný priestor pre realizáciu vašich zámerov
-maximálna možnosť realizácie a zdokonaľovania sa

Čo od vás očakáva organizátor?

-schopnosť operovať v teréne 24+ hodín bez zázemia ( postavený stan na „základni“ )
-dostatočnú mieru samostatnosti
-schopnosť vychutnať si skutočný MilSim

Požadovaná výbava jednotlivca je taká, aby bol schopný stráviť v teréne s všetkým vybavením viac ako 24h vrátanie noci. V prípade nutnosti je možné doplnenie vody či zdravotníckeho vybavenia a pomoci v prípade núdze.

Vybavenie jednotky sa nezaobíde bez pozorovacích, maskovacích a spojovacích prostriedkov. Prítomnosť špeciálneho prieskumného teamu v jednotke je vítaná.

Všetky potrebné informácie budú poskytnuté na vyžiadanie záujemcom o účasť na operácií. Prihláseným účastníkom budú zaslané potrebné informácie s dostatočným predstihom. Organizátor na mieste zabezpečí mapy operačného priestoru.

Účasť na akcii je obmedzená. Záujemci o účasť na akcii, nahláste sa prosím použitím nasledovného linku: http://bit.ly/2nYTR9c

DRESS CODE:

Na túto akciu nemáme stanovený žiadny špeciálny dress code. Jedinou našou požiadavkou je, aby prihlásené tímy zvolili jednotnú formu (uniforma, výstroj, doplnky). Rozdelenie tímov bude nasledovné:

  • Teroristická organizácia Čierna ruka bude pôsobiť ako komparz zabezpečený organizátorom akcie. Ich rozlíšenie bude jednoduché – budú odetý ako polovojenská organizácia.
  • Hraničná stráž Novej Javoriny bude pôsobiť ako jednotný tím a ich vzhľad bude dodaný pre príslušníkov blueforce pred akciou formou dokumentu s INTEL informáciami. Ich výstroj bude niesť jeden spoločný prvok pre odlíšenie od jednotiek blueforce. Príslušníci tejto strany sú tímy pozvané organizátorom.
  • Blueforce budú všetky tímy prihlásené na akciu. Tie budu pôsobiť rozdelené v dvoch družstvách, ktoré sa budu vzájomne dobre poznať.

Pre toto riešenie sme sa rozhodli z dôvodu, že počet hráčov na akcii je obmedzený a bude možné si jednoducho zapamätať svojich kolegov, zároveň ich bude možné odlíšiť od nepriateľa. Druhým dôvodom je, že sami máme radi svoju výstroj a mnoho krát ju s ťažkým srdcom nechávame doma, keď sa potrebujeme prispôsobiť na akcii nejakému špecifickému dress codu. S týmto systémom máme pri akcii tohto rozsahu dobrú skúsenosť.

Vstupné na akciu je vo výške 5€.

Organizátorom akcie je team portálu www.milsim-poprtal.sk, vychádzame zo skúsenosti, ktoré sme nazbierali na akciách, ktorých sa roky zúčastňujeme na Slovensku a v zahraničí a z kurzov a akcií, ktoré sme organizovali či pomáhali organizovať počas našej činnosti.

Pravidla: pravidla red moon

Comments

comments